Zeytinburnu Endüstri Meslek Lisesi Kapanış Konuşmam

Sayın müdürüm,

Saygıdeğer Öğretmenlerim ve

Eğitimin baş tacı sevgili öğrenci arkadaşlarım

Zorlu bir eğitim öğretim yılını da geride bıraktık. Çoğunluğumuz tatile girerken bir kısmımızda mezun oluyorlar. Mezun olan arkadaşlarımıza gözünüz aydın demek isterdim ama bundan sonraki yaşamınızın daha zor olacağı söyleniyor.  Bu okulda 3 senemi beraber geçirdiğim akranlarıma bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum. Unutmayın birazdan çalacak olan teneffüs zili sizin için son zil olacak.

Artık sizler bugünün küçükleri değil yarının büyüklerisiniz. Bu kapıdan çıktıktan sonra yapacağınız her davranışın bedelini bugüne kadar ödemediğiniz şekilde ödeyeceksiniz. Yaşam şartları sizleri zorlayacak.   Belki bir çok olumsuzluklar üst üste gelecek ama sizler yılmayacaksınız. Çünkü tam 4 sene boyunca akranlarımıza göre çok daha fazla çalıştınız.

Meslek lisesi öğrencisi olarak test çözmeyi diğerlerinden daha az bilseniz de emin olunki yaşamanın zorluğunu onlardan çok daha iyi biliyorsunuz. Sizler çeşitli işlemelerde çalışmış, kendi paranızı kazanmanın zorluğuna varmış ve zevkini tatmış bulunmaktasınız. O sebepten ötürüdür ki çalışmak bizleri korkutmamaktadır.

Mezun olanların yanında daha bu okulda çok eğitim görecek olan arkadaşlarımıza da 3 aylık tatilde iyi dinlenmelerini tavsiye ediyorum. Çünkü her geçen yıl bizler için daha zor olmakta bizi daha çok yormaktadır. En azından benim için bu öyle oldu. Üstelik artık daha sıkı bağlanmalıyız okulumuza.  Yaşamın zorluklarını biliyorken sadece test çözemediğimiz için üniversitesizler kümesine düşmemeliyiz. Çünkü bugüne kadar meslek liselerine kapalı olan üniversite kapıları şuan ardına kadar açık. Hatta kapıların açılmasından ziyade ek kapılar verilmiş durumda.  Tabi üniversite ile ilgili değişimlerin hızına yetişemesem de şuana kadar takip ettiğim kadarıyla meslek liselerinin aleyhine bir değişim yaşanmamıştır.

Şuanda bu konuşmayı okulumuz öğrenci meclis başkanı olduğum için yapıyorum. Sizlerin temsilcisi olarak bir eğitim öğretim yılını geride bıraktım. Bu süre zarfında yapmak istediklerimi gerçekleştirememenin üzüntüsünü yaşıyorum.  Ancak bu süre zarfında şuana kadar yapılmamış olan bir projeyi hayata geçirerek okulumuzu il milli eğitim müdürümüze tanıtmış bulunmaktayım. Biliyorsunuz okulumuzda bir internet radyosu kuruldu. Her ne kadar bu projemiz bu sene yarım kalsa da önümüzdeki sene bu projenin daha başarılı bir şekilde gerçekleştirileceğini umuyorum.

Çok fazla vaktinizi almak istemiyorum. Hepimize geçmiş olsun arkadaşlar.. Sözlerimi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çok güzel bir sözüyle bitirmek istiyorum.

“Ne Mutlu Türküm Diyene!”

 

                                                                                                                                                                                                           Kürşad ALTAN

Öğrenci Meclis Başkanı

 

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.