Zeytinburnu Endüstri Meslek Lisesi Açılış Konuşmam

Zeytinburnu Endüstri Meslek Lisesi Öğrenci Meclis Başkanı 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Konuşması

Sayın Müdürüm

Saygıdeğer öğretmenlerim ve

Her şeyin en iyisini hak eden öğrenci arkadaşlarım

2012-2013 eğitim öğretim yılının hepimiz için başarı getireceğine inanıyorum. Bu sene, önceki senelere göre daha çok çalışmak mecburiyetindeyiz. Çünkü bizler için duraksamanın yok olmak anlamına geldiğini hepimiz gayet iyi bir şekilde biliyoruz. 

Arkadaşlar bu sene bize başarıyı getirecektir. Bu seneyi önceki senelerden ayıran en büyük fark sorumluluklarımızın artmış olmasıdır.

Hemen hemen her gün şehit haberleri aldığımız bu kötü günlerin bizlerin eğitilmesiyle çözüleceği gerçeği omuzlarımızda bir sorumluluktur.

Ülkemizde açlık sınırının altında aldığı maaşla hayatını devam ettiren aileler bizlerin omuzlarında bir sorumluluktur.

Bu cennet vatanımız için yapılan işler bizlerin omuzlarında bir sorumluluktur.

Yurtdışı ile rekabet etmeye çalışan esnaflarımızın yaşadığı sıkıntılar, çektiği zorluklar bizlerin omuzlarında bir sorumluluktur.

Sırf bizler sadece rahat okuyalım diye, vatan topraklarımıza düşman girmesin diye canlarını feda etmiş atalarımız bizlerin omuzlarında bir sorumluluktur.

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün hayalleri bizlerin omuzlarında bir sorumluluktur.

Arkadaşlar sorumluluklarımızı yerine getirmek kişiliğimizin en önemli göstergesidir. Hepimizin omuzlarındaki bu sorumluluklar yalnızca bizi değil bütün Türkiye’nin omuzlarındadır. Sadece bu bile sorumluluklarımızı yerine getirmemiz için yeterli bir etkendir.

Eğer biz bu sene çalışırsak yarına umutla bakmanın verdiği huzuru hep beraber hissedeceğiz. Yok eğer bu senede önceki seneler gibi olursa tüm milletin kaderini bilinmezliğe bir kez daha itmiş oluruz.

Ben bu sorumluluğun farkına varmış bir arkadaşınız olarak sizlerle birlikte çalışmaya hazırım. Eğer sizde bize emanet edilen bu ülkenin kaderini aynı zamanda geleceğin aydınlığını düşünüyorsanız benim yanımda yer alın. Biz Zeytinburnu Endüstri Meslek Lisesi olarak bu ülkeye lazımız. Eğer biz varsak Türkiye var…

17 Eylül 2012                                                                                                                                                                                      Kürşad ALTAN

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.